SHOBU ACADEMY měla nabitý listopad

Povelem „hajime“, který se v karate udává při zahájení souboje, otevíráme listopadovou přehlídku úspěchů studentů místní Shobu Academy. A začneme hned v Liberci, kde 14.11., na třetím kole Libereckého poháru talentů, potvrdil Jakub Bošek prvním místem svou formu a postoupil do národní kvalifikace. Jeho mladší spolubojovníci v kategorii beginner posbírali hned 22 medailí, po šesti zlatých a stříbrných a deset bronzových. Mimo Jana Veselého, Robina Cengra, bratrů Fedorčákových a Jiřího Urbana bodovala také zástupkyně dívčích nadějí Zuzana Mohauptová.

Z Liberce se přesouvám do Prostějova, kde se 27. 11. uskutečnil kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky dospělých, na kterém českolipské karate díky vítězství v krajském přeboru reprezentoval Jakub Bošek. Během poměřování sil s top zápasníky z ostatních krajů nakonec získal stříbro a nominaci na mistrovství republiky. Zde se v každé z kategorií představí 8 nejlepších karatistů republiky, mezi kterými bude i další závodník Shobu Academy Šimon Branda. Náš oddíl tak bude mít na MČR znovu dvojí zastoupení.

Ještě předtím, než se podíváme, jak mistrovství nakonec skončilo, ohlédněme se za prostějovským Mistrovstvím České republiky začátečníků, kde Shobu Academy oslavila třetí místo Ondřeje Fedorčáka v kategorii kihon ido. Kvůli pandemickým opatřením se účastnili pouze 4 borci, a proto je tento bronz ještě cennější.

A nyní se již vydejme do Českých Budějovic na ono slíbené Mistrovství republiky dospělých. Jakub Bošek po celý rok předváděl rostoucí formu, což nakonec potvrdil ziskem sedmého místa na vrcholné soutěži českých závodníků. Malé deja-vu si na mistrovství prožil Šimon Branda, který již po čtvrté bral v soutěži bronz, a potvrdil tak své mistrné ovládání bojového umění.

Tento článek byl přidán v kategorii Články.