Závodníci A týmu Shobu Academy v přípravě na mistrovství republiky

Závodníci A týmu Shobu Academy v přípravě na mistrovství republiky

V září se naši svěřenci zúčastnili dvou turnajů karate. Jakub Bošek se v rámci přípravy zúčastnil regionálního poháru v Lounech, kde startoval v kategorii kata muži. Kuba se po roční pauze vrací k soutěžím a cílem je se poměřit s českou špičkou na národních pohárech, ideálně se kvalifikovat na mistrovství české republiky. V Lounech měl v kategorii 7 soupeřů. V pavoukovém systému Kuba nejdříve zvítězil ve čtvrtfinále poměrem 3:0 na praporky, stejně tak i následně v semifinále a pak ve finále. Bez ztráty praporku tak ovládl regionální pohár.
První kolo národního poháru se konalo poslední zářijový víkend v Olomouci. Zde jsme měli naše tradiční želízko v ohni v podobě Šimona Brandy. Šimon startoval v kategorii kata muži, kde bylo celkem 20 účastníků. Šimon se postupně propracoval až do semifinálové skupiny, kde nakonec o kousek podlehl Matteovi Tamborlanimu a ve skupině končil druhý. Čekal ho tak souboj o třetí místo s borcem, který skončil třetí v druhé semifinálové skupině. Šimon souboj jednoznačně vyhrál a bronzovou medailí potvrdil tak svojí stabilní formu.

Na začátku října se pak konalo 2.kolo Národního poháru. Soutěže se zúčastnili oba výše zmínění borci. Z dvaceti účastníků seniorské kategorie postupovala do druhého kola jen nejlepší osmička. Čtyři z jedné skupiny a čtyři ze skupiny druhé. Ve skupině A příjemně překvapil Kuba, když za sebou nechal řadu zkušených závodníků a postoupil. Šimonův postup ze skupiny B se očekával i přes to, že neměl úplně svůj den. Šimon působil unaveně a jeho výkonům scházelo nasazení, což ho také stálo medailové umístění. Nakonec si oba naši borci odvezli z Prahy sdílené 7.místo.
Děkujeme za podporu městu Česká Lípa, Libereckému kraji a také MŠMT.

Tento článek byl přidán v kategorii Články.