2. kolo Libereckého poháru

V sobotu 13. 5. udělala celá řada svěřenců českolipské Shobu Academy předčasnou radost svým maminkám, které druhý den slavily svůj svátek. V České Lípě se totiž konalo 2. kolo Libereckého poháru talentů, ve kterém se karatisté představili v disciplínách agility, kata a kumite.

Vůbec největší dojem za sebou zanechali začátečníci v disciplíně agility, která ten den byla pro většinu z nich nanejvýše druhou zkušeností v soutěži. Bodovala především děvčata. Viktoriya Stanoeva a Amma Hrdličková si odvezly druhé místo v kategorii dívek do sedmi let. Na jejich úspěch navázal také Adam Štuller třetím místem v kategorii do sedmi let.

Stejně se však dařilo i v druhých dvou disciplínách. Se svou sestavou kata uspěli Jan Veselý a Vilém Krátký, kteří si odnesli zlato. David Polák bral stříbro a Tomáš Fojtík s Robinem Cengerem si vysloužili bronz. Poslední jmenovaný bodoval také v disciplíně kumite, ve které bral první místo. Jeho úspěch zopakoval ve stejné disciplíně i Jan Veselý, a své umístění z katy zopakovali v kumite Polák s Fojtíkem, kterého na bronzové pozici doplnil také Krátký.

Mimo poháru ten den proběhlo také druhé kolo Krajského přeboru, ve kterém si pro zlato v kategorii kata muži došel Jakub Bošek. Na jeho úspěch navázal do třetice Robin Cenger bronzem z kategorie kumite mladších žáků do 30 kilogramů. Jednalo se o klání dle pravidel olympijského karate, ve kterém se Cenger postavil proti závodníkům s vyšším páskem. Další šanci zajistit si postup na mistrovství ČR budou mít závodníci v říjnu na třetím a finálovém krajském kole konaném v Liberci.

Dále také srdečně děkujeme městu Česká Lípa, Libereckému kraji i Národní sportovní agentuře za podporu naší akademie.

Autor: Vojtěch Sedláček

Tento článek byl přidán v kategorii Články.