1. kolo Poháru talentů

První březnový víkend se v České Lípě nesl ve znamení karate. Konalo se zde totiž 1. kolo Poháru talentů a Krajského poháru LSKe v tomto roce. Již tradičně se na tatami představili také zástupci místní Shobu Academy, kteří svými výkony předvedli, proč je karate v České Lípě vedle florbalu, hokeje a fotbalu jedním z největších sportů.

Ve velké premiéře se zde představilo hned několik závodníků v kategoriích do sedmi let, a v některých případech to byla premiéra vyloženě povedená. Dařilo se především Kryštofu Bazalíkovi, který v disciplíně Agility do 7 let obsadil 4. místo, a v disciplíně Kumite Balloon dokonce místo první. Pozadu však nezůstali ani další nejmenší zápasníci Ondra Rotek, Jakub Pavlík či Magda Kubatová, která s Emmou Hrdličkovou jasně dokazuje, že karate může bavit i děvčata.

Na prvních místech v kategorii Beginner a různých kategoriích se umístil Jan Veselý, Robin Cenger a David Polák. Cengerovi s Polákem spolu s Tomášem Fojtíkem a Veselým se pak dařilo obsazovat i druhá a třetí místa v disciplínách Kumite a Kata pro žáky ve věku od 8 do 9 let, a pro žáky 10 až 11 let.

Zaváleli však i borci v kategorii starších žáků a mužů. První kategorii si podmanilo již známé bratrské duo Ondřej a Matěj Fedorčákovi, zatímco Ondřej získal první místo v disciplíně Kumite, Matěj na něj v této kategorii navázal druhým místem, ke kterému přihodil také třetí místo v disciplíně Kata. Úspěchy Shobu Academy pak podtrhnu svým výkonem v disciplíně Kata muži Jakub Bošek, který bral nejvyšší místo na bedně. Gratulujeme!

Dále také srdečně děkujeme městu Česká Lípa, Libereckému kraji i Národní sportovní agentuře za podporu naší akademie.