Shobu Academy bylo opět vidět!

Českolipské karate bylo opět vidět. Zástupci Shobu Academy bodovali na krajském přeboru i Mistrovství ČR

Dne 13.11. proběhlo v Liberci 3. kolo Krajského přeboru v karate, kterého se zúčastnili i reprezentanti českolipské karatistické školy Shobu Academy. Pro všechny nasazené byla účast důležitá, jelikož si zde mohli říci o účast na Mistrovství České republiky.

Vůbec nejšťastnějším reprezentantem českolipského karate se stal Jan Veselý, který obsadil 1. místo v disciplíně kumite a 2. místo v kategorii kata. Adam Černý a Vit Kudla absolvovali první závodní zkušenost a rovnou si odvezli své první medaile.

David Polák, Vilém Krátký spolu s Tomášem Fojtíkem a Jakubem Veselým pak braly bronz v disciplínách kumite, kata, kihon a kumite balon. V kategorii dorostenců bodoval Jiří Urban, který obsadil v disciplínách kata a kumite 2. a 3. místo. V mladších žácích si shodné třetí místo vybojoval Matěj Fedorčák, které předvedl své umění v disciplíně kata a kumite.

Na krajský přebor navázalo 27.11. Mistrovství České republiky v karate začátečníků, které se odehrálo v Dolních Břežanech. Do bojů byli nasazeni jen ti nejlepší závodníci z jednotlivých krajů, přičemž Shobu Academy zde nasadila hned 5 borců, jmenovitě Robina Cengera, Davida Poláka, Jana Veselého, Viléma Krátkého a Jakuba Veselého.

Největší úspěch zaznamenal Robin Cenger, který si z kategorie kumite balloon odvezl stříbrnou a z kategorie karate agility dokonce zlatou medaili. David Polák ve své kategorii kata obsadil 7. místo. Všem karatistům gratulujeme.

Děkujeme městu Česká Lípa, Libereckému kraji a Národní sportovní agentuře.

Tento článek byl přidán v kategorii Články.