Z MČR v olympijském karate vezeme znovu bronzovou medaili

Před rokem se Mistrovství republiky v olympijském karate konalo v Praze a oddíl Shobu Academy tam reprezentoval jen Milan Zítko, který získal bronzovou medaili v kategorii kata do 21 let. Letos se závěrečný turnaj roku konal v Karlových Varech a nominovalo se na něj hned 5 zástupců našeho oddílu karate.

Nominace našich závodníků na MČR v olympijském karate

Milan Zítko – kata muži U21
Dora Blechová – kata ženy U21
Sára Ješetová – kata ženy U21
Firas Oukde – kata muži
Lukáš Pevný – kumite muži U21 -84kg
Lukáš Pevný – kumite muži -84kg

*vysvětlivky

kategorie kata muži (ženy) = +16let
kategorie kumite muži (ženy) = +18let
kategorie U21 muži (ženy) = 18-20let

 

Mistrovství republiky se nakonec zúčastnila jen trojice našich závodníků. Firas Oukde totiž bojuje stále se zraněním kolena a Lukáš Pevný si z posledního turnaje odvezl zlomeninu nosu. A jaké byly naše ambice? Vzhledem k tomu, že Milan Zítko stále nebyl v optimální kondici po zlomenině loktu a děvčata neměla úplně optimální formu, byli bychom spokojeni s jednou medailí. Dvě by byly nad plán, ale nebylo to nereálné.

 

Z turnaje si nakonec odvážíme jednu bronzovou medaili, kterou vybojovala Sára Ješetová v kategorii kata U21. Sára tak vybojovala svoji první individuální medaili na MČR v olympijském karate. Na fotce druhá zprava.

Příprava na vrchol sezóny, startovné na Národním poháru a MČR byly financovány z projektu Libereckého kraje.

 

Projekt „Podpora reprezentantů s potenciálem uspět v olympijském karate“ je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje

Tento článek byl přidán v kategorii Články.