První turnaj sezóny za námi

Systém soutěží Českého svazu karate JKA čítá dvě kola národních pohárů, které slouží k nominaci na mistrovství České republiky. Jako již tradičně, připadlo první kolo poháru seniorských kategorií na druhou únorovou sobotu. Pořádajícím klubem byl Karate Úvaly a turnaj se odehrál ve Štěrboholské sportovní hale. Soutěže se zúčastnil také českolipský oddíl SHOBU Academy, který byl reprezentován čtveřicí závodníků ve složení Jan Drobeček, Jakub Kolek, Sára Ješetová a Dora Blechová.

Zatímco mužské duo patří mezi nejznámější tváře své kategorie, děvčata v ženské seniorské kategorii nastoupily poprvé. Tato kategorie (původně +21 let) je totiž otevřena i juniorům a juniorkám, mezi které se v této sezóně obě děvčata zařadí.

Ženské karate se v posledních letech potýká s nedostatkem závodnic, a proto se prvního kola zúčastnilo pouze 8 žen. Dorča i Sára patřily v ženském poli mezi ty úplně nejmladší. Cílem bylo spíše získávání zkušeností, protože jsou obě teprve čerstvé juniorky. Nakonec si českolipské závodnice pořadí rozdělili následovně. Dorča Blechová skončila na osmé příčce a Sára Ješetová na šestém místě. „Obě závodnice podaly pro začátek sezóny uspokojivý výkon. Je důležité pravidelně se v této kategorii ukazovat a zarýt se rozhodčím do paměti. Jen tak bude možné v dlouhodobějším horizontu cílit na medailové příčky,“ říká o výkonu svých svěřenkyň Jan Drobeček.

Oproti tomu v mužské kategorii bylo přihlášeno 22 závodníků. Muži museli projít systémem eliminací, ze kterého postoupilo osm nejlepších do semifinále. Oba českolipští závodníci ani jednou nezaváhali a v semifinálové osmičce nechyběli. Jakub Kolek nakonec obsadil 7.místo a Jan Drobeček celou kategorii vyhrál, když porazil svého dlouholetého rivala Honzu Steklého z Děčínského karatedó.

Oddíl Shobu Academy se nyní připravuje především na Mistrovství Evropy JKA, které se koná 1.4. v Nizozemském Sittardu. V předběžné nominaci figurují, hned 3 závodníci z SHOBU Academy (Jan Drobeček, Jakub Kolek a Filip Vít). „V přípravě využíváme nových sporttestrů a cvičebních pomůcek, které náš oddíl zakoupil z peněz, které získal z fondu rady města. Tímto bych jménem oddílu SHOBU Academy rád poděkoval městu Česká Lípa, za poskytnutí výše zmíněné dotace“ nechal se slyšet předseda klubu Drobeček.

Tento článek byl přidán v kategorii Články.